در حال بارگزاری ...

info[at]itloger[dot]ir 021 22 94 81 65

معرفی برخی ابزارهای مورد استفاده در طراحی سایت

معرفی و توضیحاتی کوتاه در زمینه چندین ابزار و نرم‌افزار بسیار کاربردی در طراحی یک وب‌سایت که مجموعه‌ی پارس‌نویان در پروژه‌های طراحی وب‌سایت خود استفاده می‌کند

در این پست قصد دارم که تعدادی از نرم‌افزارهایی که مجموعه پارس نویان در طراحی‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کند را معرفی کنم. لینک تمامی نرم‌افزارهای به وب‌سایت اصلی آن نرم‌افزار می‌باشد. در صورتی که تمایل به دانلود به صورت کرک شده‌ی این نرم‌افزارها را دارید، با کمی جستجو می‌توانید پیدا کنید این نرم‌افزارها رو.

Palleton

آدرس سایت: https://paletton.com

يك ابزار طراح است كه شما ميتوانيد رنگ های مورد علاقه خود را در كنار هم ببينيد و يك نمای اوليه از رنگ بندی كار خود داشته باشيد و همينطور ميتوانيد رنگ‌های مكمل را بشناسيد و در طراحی خود استفاده كنيد. و همينطور كد رنگ های دلخواهتان را دريافت كنيد.

Bootstrap Studio

آدرس سایت: https://bootstrapstudio.io/

یک ابزار طراحی وب قدرتمند برای ایجاد وب سایت هایی كه در آن از bootstrap استفاده شده است. اين نرم افزار دارای تعداد زیادی از کامپوننت های ساخته شده مي باشد كه مي توانيد با drag كردن ( كشيدن و رها كردن ) آن ها داخل صفحه صفحات ريسپانسيو ايجاد كنيد. پیشنهاد می‌کنم در صورتی که از فریم‌ورک بوت‌استرپ برای طراحی سایت خود استفاده می‌کنید، حتما این نرم‌افزار را تست کنید.

Google Fonts

آدرس سایت: https://fonts.google.com/

فکر نمی‌کنم این ابزار کارآمد گوگل نیازی به معرفی داشته باشه. یک دیتابیس بسیار کامل از فونت‌های استاندارد. متاسفانه آرشیو فونت‌های فارسی برای طراحی وب بسیار کم می‌باشد ولی می‌توان از فونت‌های عربی این وب‌سایت هم برای وب فارسی استفاده کرد. با كمك google fonts مي توانيم فونت‌های مختلف در زبان هاي متفاوت را در كنار هم ببينيم و فونتي كه باب ميلمان است را انتخاب كنيم و همچنين كد html آن را براي قرار دادن در پروژه طراحی وب‌سایت به ما مي دهد.

Adobe XD

آدرس سایت: https://www.adobe.com/products/xd.html

با استفاده از نرم‌افزار Adobe XD CC می‌توانید نمونه‌های اولیه رابط کاربری برای وب‌سایت و یا طراحی اپلیکیشن بسیار باکیفیت را برای برنامه‌های وب و گوشی‌های موبایل طراحی کنید. این نرم‌افزار قدرتمند به شما این امکان را می‌دهد که نمونه‌های اولیه رابط کاربری را در مدت زمانی بسیار کوتاه و با دقت بسیار بالا طراحی کنید.نرم افزار Adobe XD به صورت بومی برای سیستم عامل مک و ویندوز طراحی شده است.

Whimsical.co

آدرس سایت: http://whimsical.co/

خيلي مواقع است كه ما ميخواهيم مراحل كار پروژه خود را ثبت كنيم خيلي ها اين كار را روی كاغذ و يا تخته وايت بورد انجام مي دهند، كه اين كار از امنيت بالاي برخوردار نيست. شما ميتوانيد به راحتي الگوريتم و روند كار خود را با Whimsical.co ثبت كنيد.

UXPin

آدرس سایت: https://www.uxpin.com/

uxpin ابزار طراحی کشیدن و رها کردن ui/ux برای ساخت وایرفریم‌های پیشرفته و نمونه‌های اولیه در طراحی اپلیکیشن است. این ابزار اجازه می­دهد تا شما طرح‌های خود را در برنامه انجام دهید یا از فتوشاپ و یا Sketch وارد کنید و تغييراتي كه ميخواهيد را اعمال كنيد.

 

آی‌تی لاگر

خبرنامه آی‌تی لاگر

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات آموزشی می‌توانید در خبرنامه عضو شوید.