در حال بارگزاری ...

info[at]itloger[dot]ir 021 22 94 81 65

کتابخانه‌ی ReactJS چيست؟

کتابخانه ها و چارچوب هایی (frameworks) مانند React js به سرعت در حال پیشرفت هستند.این کتابخانه توسط فیسبوک ایجاد شده، و شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام از این کتابخانه استفاده می کنند. در این پست توضیحات اولیه در زمینه ReactJS داده شده است.

در اين بخش مي خواهم توضيح مختصري درباره React به شما بدهيم. کتابخانه ها و چارچوب هایی (frameworks) مانند React js به سرعت در حال پیشرفت هستند. این کتابخانه تولید رابط کاربری بر پایه جاوااسکریپتت در ماه مه سال ۲۰۱۳ به صورت عمومی منتشر شد. این کتابخانه توسط فیسبوک ایجاد شده، و شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام از این کتابخانه استفاده می کنند.

  • یکی از امکانات مفید که در React موجود است، JSX یا JavaScript XML است. JSX شیوه‌ای جدید از نوشتن کدها است که هم می‌تواند شامل HTML و هم جاوااسکریپت باشد. با ترکیب این دو، کار توسعه رابط کاربری آسان‌تر می‌شود. فایل‌های JSX سپس توسط کامپایلر به فایل‌های جاوااسکریپت معمول تبدیل می‌شوند و در مرورگر به اجرا در می‌آیند.

  • بخش ديگري كه اين framework را محبوب كرده اند، سرعت يادگيري بالاي اين framework است.  زيرا بيشتر شما نياز است سطح اطلاعات HTML خود را بالا ببريد و ورود خيلي حرفه اي به javascript نيست. البته كه اين يك تفكراست چون براي استفاده از React در سطح بالا تر نياز به مطالعه و يادگيري بيشتر هست كه آن پيچيدگي هاي خودش را دارد .

  • توسعه دهندگان اين framework كافي است براي توسعه بخش كاملي از رابط كاربري، صفحه اي يا بخشي از آن را به روز رساني كنند.  

آی‌تی لاگر

خبرنامه آی‌تی لاگر

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات آموزشی می‌توانید در خبرنامه عضو شوید.