در حال بارگزاری ...

info[at]itloger[dot]ir 021 22 94 81 65

فریم ورک جاوااسکریپت انگولار چيست ؟

توضیحاتی کوتاه در جهت تعریف یکی از مشهورترین فریم‌ورک‌های جاوااسکریپت به نام انگولار (Angular)

Angular ja كتابخانه ای برپایه‌ ی java script است، که برای توسعه برنامه‌های تحت وب مورد استفاده قرار میگیرد.  Angular ja در سال 2009 توسط شرکت گوگل توسعه یافت و در سال 2012 نسخه رسمی 1.0 آن منتشر شد. شما براي يادگيري اين framework منابع زيادي در دسترس داريد كه ميتوانيد به آن ها رجوع كنيد.

  • Angular js  یک فریم ورک مبتنی بر MVC است که از Ajax نیز استفاده کرده است. M مخفف model ( پایگاه داده نرم افزار کاربردی شما. ) و V مخفف view ( صفحه نمایشی برنامه کاربردی شما، به عبارت دیگر رابط گرافیکی کاربر) است C مخفف Controller . درواقع model کاری که انجام می‌دهد این است که اطلاعات و داده‌ها را از منابع بازیابی می‌کند و view نیز به‌ عنوان یک نمایشگر به من و یا شما که مخاطب يک وب‌ سایت هستیم، این اطلاعات را نشان می‌دهد که بسیار در رابط کاربری یا UI کاربردی است. Angular ja هر داده را به view مشخص مرتبط کرده و در هنگام تغییرات، این view است که به‌ صورت خود کار آپدیت می‌شود. یکی از نکات مهمی که در طراحی وب وجود دارد، بحث قالب‌ها است یعنی همان شکل کلی که از یک وب‌سایت مشاهده می‌کنیم.

  • Angular js با ابزارهای قدرتمند خود ازجمله الگوی طراحی mcv، دایرکتیوها و … توانسته است به‌ آسانی طراحی قالب را بر عهده خود داشته باشد.

  • AngularJS می تواند در تمام مرورگرهای بزرگ و تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها با سیستم عامل‌های اندروید و IOS به راحتی کار کند.

آی‌تی لاگر

خبرنامه آی‌تی لاگر

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات آموزشی می‌توانید در خبرنامه عضو شوید.