در حال بارگزاری ...

info[at]itloger[dot]ir 021 22 94 81 65

مرشدگوهر

تولید کننده انواع فرهای گردان و طبقه ای، ماشین آلات نان حجیم و نیمه حجیم

نان حجیم در ایران از اوایل دهه 50 به سفره های مردم راه پیدا کرد . در آن زمان تعداد انگشت شماری از این واحدهای تولید  نان در تهران با ماشین آلات خارجی تاسیس شد لیکن استقبال خوبی از این نوع نانها به عمل نیامد ، فقط تعداد کمی از مردم وخارجی های مقیم کشور مصرف کننده این نانها بودند .  
در آن زمان نان حجیم موجود در ایران نان بولکی ( نان سفید ) به روش سنتی به صورت شال تخته با تنور بربری تولید می شد .
با ورود نان فانتزی ( حجیم ) به بازار مصرف به روش نیمه صنعتی طی مدت 15 سال کم کم جایی برای خود باز کرد . همچنین با شروع جنگ تحمیلی مصرف نان فانتزی رو به افزایش و جایگاهی خاصی پیدا کرد .
بنابراین شرکت ماشین سازی مرشدگوهر با تجربه قبلی ماشین سازی در صنعت غذایی اولین دستگاه فرم دهنده خمیر صنعت نان را در سال 1355  از دستگاههای آلمانی مشابه سازی و تولید کرد . این دستگاهها در واحدهای تولید نان بولکی استفاده می شد .
دستگاه بعدی که توسط این شرکت تولید شد ،  دستگاه برش نان تست و سوخاری بود . با اقدام به تولید وساخت دستگاه های پخت نان درداخل توسط شرکت مرشدگوهر به مرور ورود ماشین آلات خارجی متوقف گردید.

بعد ازاعمال تحریمات آمریکا ( از اوایل سال 60 ) شرکت ماشین سازی مرشد گوهر شروع به طراحی و ساخت کامل ماشین آلات واحدهای نانهای حجیم و نیمه حجیم و قنادی ها نمود که این روند به طور پیوسته تا به امروز ادامه داشته است .
 از جمله دستگاههایی که در این دوره توسط این شرکت طراحی و ساخته شد  فرهای پخت در دو مدل گردان و طبقه ای و دستگاههای عمل آوری و فرم دهی خمیر بود که در این سالیان براساس نیازهای واحدهای تولید نان دستگاههایی مطابق با استانداردهای ایران وهمچنین اروپا بومی سازی شد .
شرکت مرشدگوهردر دهه 60 نیازهای داخلی را تامین و در اوایل دهه 70 شروع به صادرات به آسیای میانه و کشورهای همسایه کرد همچنین در دهه 80 برحسب نیاز و اعلام دولت دستگاههای صنعتی توسط این شرکت  طراحی و تولید گردید و نان حجیم کشور وارد مرحله جدیدی شد .

خدماتی که این مجموعه استفاده می‌نماید:
آی‌تی لاگر

خبرنامه آی‌تی لاگر

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات آموزشی می‌توانید در خبرنامه عضو شوید.